Индивидуални и отборни шампиони по 8 вида спорт излъчи основно училище "Гео Милев" по време на спортния празник на школото, който по традиция се провежда всяка година края на месец май. В него и тази година се включиха ученици от всички класове, както и преподаватели.
Спортният празник премина под мотото "Спортът е здраве" и в него се проведоха интересни турнири по футбол, канадска борба, тенис на маса, фитнес, народна топка и бадминтон, както и оспорвани състезания за бързина, скок от място, състезателни щафетни игри, състезания за бързина и издръжливост, гимнастически надпревари, както и демонтративни тренировки по волейбол и аеробика.

Масовата спортна активност се проведе в училищния двор с добър успех, като в някои от турнирите се включиха преподаватели и родители, като всички участници показаха завидни спортни умения, настроение и воля за победа.
Спортното събитие започна с масова физзарядка, в която се включиха учениците от първи до четвърти клас. Преподавателите Милена Колева, Милена Велкова, Диляна Иванова и Силвия Съмърджиева се включиха активно в гимнастическите упражнения наравно с учениците.
Много емоции сред най-малките предизвикаха демонстративните щафетни игри и тренировки по гимнастика на откритои турнирът по народна топка. Там преподавателят Милена Колева, показа с лекота и завидно майсторство в комплексни упражнения и дихателни техники и в играта по народна топка.
Отборни шампиони на спортния пранник очаквано станаха малките спортисти от 4 клас. Те бяха най-активни и всеотдайни в спортните предизвикателства, напълно си заслужиха шампионските купи на победителите и гордо позираха с тях след празника.
Най-интересно бе в училищния турнир по футбол, където момчетата от начален етап направиха сборен отбор със страшното име "Тигрите", който излезе срещу "батковците" от представителния отбор на училището, създаден по Национална програма "Заедно в изкуствата и спорта". Това бе и една от представителните изяви на училищния футболен отбор, който показа нагледно пред всички, че се е готвил сериозно по времве на тренировките през годината. С лекота във финалния мач "батковците" побеиха с 3:1 "Тигрите", а мачът бе оспорван и пълен с интрига и остри сблъсъци по терена.
Капитанът на училищния отбор Фернандо Асенов вкара 3 гола да победата, Гьоксен Важдипов бе точен на "Тигрите".
Очаквайте подробности!