22 април - Ден на Земята

 
Нашата планета е нашият дом – нека я пазим!
 
На 22 април отбелязваме Деня на Земята – най-големия нерелигиозен празник в света, обединяващ милиони хора в името на природата. Тази година темата е "Нашата планетата е нашият дом - нека я пазим".
 
В ОУ "Гео Милев"- Пловдив вярваме, че малките стъпки водят до големи промени. Да посадиш цвете, да изхвърлиш отпадъците разделно или просто да избереш бутилка за многократна употреба – всеки жест има значение.
Учениците от 5-ти клас, изработиха талисмани за защита на Земята.
 
Нека бъдем промяната, която искаме да видим в света!
 
Честит Ден на Земята!